W Zagłębiu bandyci przebrani za żołnierzy napadają i rabują.

Trzech złoczyńców zamordowało włościanina.

Nasz korespondent z Zagłębia (R. S) donosi:

W czwartek dnia 5 b. m. wybrał się włościanin ze Strzemieszyc do Sosnowca celem kupna mąki dla komitetu żywnościowego w Strzemieszycach. Ponieważ Urząd Zbożowy mąki nie posiadał i pieniędzy od niego nie przyjął, włościanin wracał z całym zapasem gotówki. Dojechawszy pociągiem do stacyi Kaźmierz, wysiadł dla załatwienia jakiego interesu w kopalni, poczem nie chcąc czekać na pociąg, postanowił kilkuwiorstową przestrzeń odbyć piechotą.

 

Za kopalnią z lasku położonego między Kaźmierzem a Strzemieszycami, kolo którego przechodził, wyszła trzech żołnierzy uzbrojonych w karabiny, którzy zbliżywszy się do niego kazali mu stanąć i gdy dwóch chwyciło za race,

trzeci strzelił mu w głowa.

 

Gdy ciężko ranny upadł, bandyci zebrali mu 13.000 koron, które miał na mąkę i spokojnie odeszli do lasu; w odległości jakichś pięciuset kroków za nim szedł robotnik, który zobaczywszy co się dzieje, zawrócą, pobiegł do kopalni i zawiadomił o napadzie.

 

Ciężko ranny miał na tyle siły, że dowlókłszy się około ćwierć wiorsty do najbliższej budki dróżniczej, opowiedział o napadzie.

 

Posłane po felczera. Minio pomocy jednak w pół godziny po nałożeniu opatrunków rano ny zmarł.

 

Władze rozpoczęły poszukiwanie bandytów. Dodać należy, że w Zagłębiu napady w przebraniu żołnierskiem zdarzają się coraz częściej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.