Ucieczka z cytadeli.

(Tel. specjal. kor. „Dzien. Biał”.) WARSZAWA 10-12.

Cała Warszawa poruszona jest sensacyjną wiadomością o ucieczce porucznika Czesława Ejsmonta, osadzonego w cytadali za to, że bratu swojemu porucznikowi Zygmuntowi Ejsymontowi, aresztowanemu za zbrodnie, jakich dopuścił się na froncie, dał rewolwer.

 

Rewolwerem tym Zygmunt Ejsmont zabił towarzyszącego mu żandarma i zbiegł.

 

Czesław Ejsmont przepiłował kratę w oknie swojej celi, poczem wyskoczył z okna 2 pietra.

 

Wyskakując złamał nogę i nie mógł iść. Przywołał tedy przechodzącego żołnierza i polecił mu sprowadzić samochód.

 

Żołnierz usłuchał rozkazu gdyż Ejsymont był w mundurze oficera, którego mu zdjął, ponieważ był dopiero w śledztwie.

 

Kiedy samochód nadjeżdżał przypadkiem przechodził żandarm, który poznał Eysmonta wyzwał pomocy i tym samym samochodem odwiózł go do szpitala cytadelowego gdzie stwierdzono złamanie nogi.

 

Dziennik Białostocki, 11-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.