Siemianowice w Katowickiem. (O ciężkie pokaleczenie).

Cieśla górniczy Jan Prukot miał zatarg z nauczycielką Maryn tiahn o swoją 9-letnią córkę. Zdawało mu się, że nauczycielka niesłusznie surowo postępuje z jego córką. Rozgniewany poszedł Prukot pewnego dnia w lutym br. do szkoły i grubym kneblem zbił bezwzględnie, choćby jaki »grenzschutznikit” ową nauczycielkę, która dzisiaj jeszcze jest chora i z powodu choroby służbę szkolna opuścić musiała. Wypadek ów zdarzył się w szkole tutejszej ewangelickiej. Teraz sąd ławniczy w Katowicach ta sprawą się zajmował i postanowił przekazać ją izbie karnej w Bytomiu, bo wypadek jest zbyt ciężki, najmniejsza bowiem kara za tego rodzaju ciężkie przestępstwo wynosi rok więzienia.

 

Górnoślązak, 09-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.