Morderca ś. p. hr. Lutosławskich aresztowany w Warszawie.

Pisma warszawskie donoszą: W tych dniach organy wywiadowcze aresztowały w Warszawie niebezpiecznego komunistą Próchniaka.

Był on swego czasu członkiem bojówki Soc. Drem. Król. Pol. i Litwy, a podczas wojny wyjechał do Rosyi gdzie po rewolucyi bolszewickiej został twórcą i komisarzem czerwonej armii polskiej poczem dzięki swym zdolnościom potrzebnym dla członka „czrezwyczajki” został pomocnikiem głośnego kata Dzierżyńskiego. Tu Próchniak znalazł dla siebie odpowiadające jego łotrowskim instynktom pole do działania.

Na podstawie jego twierdzeń i zeznań kłamliwych zostali uwięzieni i rozstrzelani bracia Lutosławscy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.