Dziwne szczegóły romantycznego napadu w Kielcach.

Napastnicy mieli automobil i byli zamaskowani — Napad udaremniono przed trzema dniami. — Zeznania porwanej panny.

W ostatnim numerze „Il. Kur. Codz.” donieśliśmy o tajemniczym napadzie bandyckim w Kielcach, dokonanym w celu porwania 16-letniej panny, co się nie udało, gdyż napastnicy pozostawili swą ofiarą w kuchni.

 

Według zeznań por. Pitscha i p. Madejskiego, sublokatorów domu, napastnicy dostali się do mieszkania przez piwnicą, do której okno było otwarte. Jednego ze sprawców porwania widział p. P. Madejski. Spostrzegł go we drzwiach, wiodących z przedpokoju do sypialni. Nieznajomy był w ciemnych okularach z dużemi doprawionymi wąsami. Nie mając broni, p. Madejski, spostrzegłszy nieznajomego, cofnął się, a gdy w kilka chwil później razem z innymi wszedł do sypialni, nieznajomego już nie było.

 

Wybiegłszy na ulicę, by zawiadomić policyę, p. Madejski usłyszał szum motoru samochodu, znajdującego się gdzieś w pobliżu. P. Madejski wyraża przypuszczenie, że samochód oczekiwał na sprawców napadu.

 

Na 3 dni przed napadem ktoś usiłował dostać się do pokoju por. Pascha przez uchylone okno. Nieznajomy, usiłując szerzej otworzyć okno, zrzucił słój z konfiturowa. To go spłoszyło, a jednocześnie obudziło porucznika, który zdążył zauważyć jeszcze rękę nieznajomego.

 

Pannę B. J. znaleziono zemdloną w kuchni, zawiniętą szczelnie, jak tłumok w pierzynę i skrępowaną sznurami. Po przywróceniu do przytomnosci opowiedziała, to sprawców napadu było trzech, te jeden z nich, gdy się obudziła i chciała wołać o pomoc, począł ją dusić. Później straciła przytomność.

 

Władze rozwinęły całą energię, by wyświetlić tę dziwną i tajemniczą sprawę, która najprawdopodobniej ma romantyczne podłoże.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-11-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.