Tajemnicze morderstwo w Warszawie.

Nagi trup zaduszonego na Placu Prezesa.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Warszawa, 17 października, (Z) Dziś około godz. 6 rano na Placu Prezesa za zabudowaniami elektrowni znaleziono zwłoki około 25 letniego mężczyzny do raga rozebrane. Szyja zaciśnięta chustką, oczy które wyszły na wierzch, język wystający z ust, wskazywały, że śmierć następnie wskutek uduszenia.

 

Zdrapania i ślady naprowadziły na fakt, że morderstwa dokonano w jednym z pobliskich domów, poczem trupa wleczono po ziemi i porzucono na Placu.

 

Nazwisko zamordowanego stwierdzono. Jest to 28 letni szmaciarz Adam Dudek. Inne okoliczności zbrodni nie są ustalono. Prawdopodobnie morderstwa dokonano nie w celach rabunku, lecz w innych jakich celach n. p. zemsty osobistej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-10-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.