Aresztowanie dwóch wędrujących spółek złodziejskich.

Od dłuższego czasu znikają ze sklepów towary bławatne, w sposób niewytłomaczony. Jak już donosiliśmy, przyaresztowano przed hulku tygodniami spółkę złodziejską, schwytaną na gorącym uczynku, wczoraj zaś wpadły W ręce policyi dwie takie spółki, krążące po sklepach krakowskich i wykradających towary. Jedna spółkę składaja młodociani; Józef Smętek, Ewa Bidzińska i Clenia Leimann z Zawiercia, których przyłapano na kradzieży 2 sztuk płótna wartości 2.000 kor, na szkodę kupca Grubnera i jednej sztuki płótna na szkodę Scharia.

Tego samego dnia przyaresztowano drugą spółkę z poważniejszych przedstawicieli świata złodziejskiego, a mianowicie Annę Bobkową, Maryę Bularzową i Annę Wilkosz również za kradzież płótna w sklepie Wianem. Sposób dokonywania kradzieży trójkami tego samego artykułu świadczy o pewnym systemie, nabytym w szkole złodziejkiej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-10-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.