O aresztowaniu naczelnika kolei pań durowej w Radomiu

pisma warszawskie po-dają dalsze szczegóły. Aresztowany, którego właściwe imię i nazwisko brzmi Aron Chmielnicki, wrócił niedawno z Rosyi, gdzie niewiadomo, czem był i co robił. Po uzyskaniu odpowiedzialnego stanowiska w Radomiu, ożenił się przed trzema dniami z Esterką Zelcerówną, córką Dawida, kupca z Warszawy. Chmielnicki, który z punktu jął się spekulacyi paskarskich, sprowadził do Radomia 2 swoich szwagrów — Moszka Zelcera, analfabetę, którego zrobił sierżantem policyi, zmieniając mu imię i nazwisko na Mieczysława Selcara oraz Rywena vet Rubina Zeleara, kontrolorem młynów. Ten ostatni został przemianowany na Romana Pszczołę. Przy pomocy tych pomocników Chmielnicki dokonywał najrozmaitszych operacyi paskarskich i oszustw aż wreszcie dostał się pod klucz.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-10-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.