Włamanie do kasy gimnazyum św. Anny w Krakowie.

Niepowodzenie włamywaczy. — Trwałe ślady stóp złoczyńców.

Przedwczoraj w nocy dokonano śmiałego włamania do kasy gimnazyum św. Anny Złoczyńcy, których dotąd nie ujęto, znali najdokładniej rozkład budynku i wiedzieli jeszcze o jednej okoliczności, mianowicie, o zebraniu znacznej gotówki pochodzącej z wpisów, ale nie wiedzieli o świeżem zapuszczeniu podłogi kancelaryi farbą. Na podłodze tej pozostałe ślady świadczą, że włamania dokonało dwoje ludzi, mężczyzna i kobieta.

 

Zbierający pieniądze nauczyciel gimuazyum czy wskutek wrodzonej ostrożności, czy tknięty przeczuciem, pieniądze te zabrał ze sobie. Bandyci narazili zatem gimnazyum tylko na stratę rozbitej kasy i konieczność powtórnego powleczenia farbą podłogi.

 

Na parterze znajduje się biuro Straży Obywatelskiej III dzielnicy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-09-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.