Dwa śmiałe włamania do Kasy zaliczk. i do Rady pow. w Brzozowie.

Kradzież 90 tysięcy koron.

Bandyci nie spoczywają. Nawet prowincya nie jest wolna od ich gościnnych występów. Oto w Brzozowie, jak doniesiono do tutejszej dyrekcyi policyi, bandyci włamali się do Kasy zaliczkowej, gdzie w jednem z biur rozbili kasę ogniotrwałą i zrabowali 90.000 koron w banknotach 100 i 20 koronowych.

 

Nadto w tym samym dniu dokonano tam napadu bandyckiego na Radę powiatową, gdzie skradziono 15 tysięcy kor., w tem 2 tysiące w srebrze.

 

O kradzież tę podejrzane jest pewne indywiduum aresztowane w tych dniach przez żandarmeryę w Stryju, przy którem znaleziono kilkadziesiąt tysięcy koron w banknotach i srebrze.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-09-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.