Złodzieje sprawcami katastrofy kolejowej.

Nasz korespondent warszawski (Z) telefonuje:

Kradzieże, które się szerzą w sposób zastraszający stały się wreszcie powodem katastrofy kolejowej. Mianowicie wczoraj doniosłem o wypadku kolejowym na Stacyi Marki, w którym było 9 rannych. Otóż stało się to w wskutek operacyi złodziejskich. Mianowicie złodzieje, przyjęli taką procedurę, że odprowadzają transportowe pociągi towarowe na stacyę na osobne tory i tam wyładowywują.

 

Taka też operacya była powodem wspomnianej katastrofy kolejowej. Mianowicie wysłano ze stacyi lokomotywą z oddziałem wywiadowczym, który poszukiwał złodziei. Kierownik lokomotywy, byli pewien, że wjeżdża na tor pusty, tymczasem właśnie na ton tor w czystem polu złodzieje wywieźli pociąg i zaczęli go obrabowywać, i to spowodowało zderzenie. Całą obsadą pociągu okradzionego aresztowano. - Są to funkcyonaryusze kolejowi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-09-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.