Z Niemieckiej Lutyni.

W naszej gminie grasuje jakaś banda złodziei, która dotychczas wyrządziła ludziom dużo szkody. Niedawno temu przyszło trzech bandytów do domu p. Hermana na pograniczu pruskiem, zapukali na drzwi, oświadczając, że idą przechować spirytus. ---Wszedłszy do domu, rozmawiali zrazu poważnie, następnie jednakże zażądali pieniędzy. Hermanowie, którzy się nie mogli bronić, ani wołać o pomoc, gdyż okolica jest bezludna, ponieśli wielką szkodę, gdyż bandyci zabrali 4000 K. Nadto zażądali 200 litrów spirytusu, który miał być rzekomo gdzieś ukryty. Przeszukali cały dom, nie znalazłszy upragnionego trunku, zabrali broń, a synowi nowuteńki łańcuszek od zegarka i znikli. Kilka dni później wkradli się dotąd niewyśledzeni złodzieje do domu p. Kupki, piekarza w Polskiej Lutyni i zrabowali przeszło 1000 K. Kiedyż skończą się te napady i rabunki? Co robi żandarmerya?

 

Gwiazdka Cieszyńska, 19-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.