Bandyci zastrzelili bandytę w Warszawie.

Pisma warszawskie podają:

Na Saskiej Kępie nad Wisłą sześciu uzbrojonych w rewolwery bandytów dokonało wczoraj w nocy napadu na zagrodę Mikołaja Mrozińskiego w celu rabunku krów z obory. Na odgłos kilku nieznanych ludzi, którzy już wyprowadzili z obory jedną krowę, Mroziński rzucił w bandytów siekierą.

 

Wówczas rabusie dali kilka strzałów w kierunku sieni, gdzie stał syn Mrozińskiego. Kule nie trafiły dzielnego obrońcę, natomiast bandyci usłyszeli jęki padającego towarzysza, swego. Zanim bandyci zoryentowali się sytuacyi, ranny bandyta trafiony w serce, skonał na miejscu. Bandyci, pozostawiwszy, krowę, uciekli w panicznym strachu. Istnieje przypuszczenie, że bandyci przeprawili się łódką z lewego brzegu Wisły i również w ten sam sposób uciekli. Przy zabitym znaleziono latarkę elektryczna, nóż sprężynowy i chustkę do nosa.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-07-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.