Radzionków w Tarnogórskiem. (Zabójstwo).

W środę wieczorem około godziny 9 w Nowym Radzionkowie zastrzelono porucznika „grenzschutzu«, którego nazwisko nie jest mi znane. Dzisiaj we czwartek rano aresztowano pięć osób podejrzanych o tv zabójstwo. Czy i o ile aresztowani są winni, trudno dociec; śledztwo to chyba wyjaśni. Powód tego zabójstwa także nie jest dosyć jasny; zdaje się, że chodzi o jakieś osobiste zatargi. Ktoś tu we wsi porozwieszał plakaty polskie i niemieckie; poruczników zatrzymywał przechodniów i kazał im te plakaty zdzierać; do tego nie wszyscy się chcieli zastosować i na tern tle podobno dochodziło do zatargów między, porucznikiem a niektórymi ludźmi. Może być, że z powodu takiego zatargu jaki zapaleniec nierozważny użył broni i spowodował nieszczęście. W każdym razie czyn sam należy potępić.

Dziennik Śląski, 12-07-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.