Afera Sinobrodego Landru.

Nowa ślady zbrodni w Gambais.

Na Żądanie sędziego śledczego M. Bonnin's w słynnej willi Sinobrodego — Landru w Gam-bala przeprowadzono w ubiegłym tygodniu szereg doświadczeń, aby wyjaśnić. w jaki sposób Landru zacierał ślady swych potwornych zbrodni i czy istotnie był w stanie spalić zwłoki ofiar w niewielkim piecu kuchennym.

 

W doświadczeniach wzięli udział prócz lekarza sądowego, dyrektora laboratoryum toksykologii i szefa oddziału dla badania identyczności asystenci laboratoryum, obarczeni ciężkimi i tajemniczymi pakunkami, które w najściślejszym sekrecie zostały do willi wniesione. Eksperci zbadali szczegółowo wszystkie ubikacye willi i ponownie znaleźli szczątki zwęglonych kości ludzkich, a w piwnicy liczne ślady zaschłej krwi.

 

Po południu ogromne wrażenie na miesz-kańców miasteczka Gambais wywarły czarne kłęby smrodliwego dymu, wydobywającego się z komina słynnej willi, jak wówczas, gdy Landru nocami rozpalał w swej kuchni olbrzymi ogień, zatruwając całą okolicę trupim i gryzącym zaduchem spalonego ciała.

 

To lekarze eksperci palili zwłoki przywiezione z paryskiego prosektoryum, by skonstatować, ile czasu płonie ciało i czy wydaje dym równie czarny i gryzący, jak ten, który tak często zaniepokojeni mieszkańcy Gambais widywali w późne jesienne i zimowe wieczory nad dachem willi zbrodniarza.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-07-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.