Niebywałą awanturę

koło godz. 1 w nocy z soboty na niedzieli wywołało jakieś podochocone towarzystwo w W. Krowoderskiej i Biskupiej. Przeraźliwe krzyki i wrzaski męskie i kobiece, bójka f szamotanie się wzajemne trwały przeszło kwadrans, a cała ta nocna orgia zakończyła się gęstą strzelaniną z rewolweru, przy okropnych rykach: „nie zabijać!" Policyanta, naturalnie, jak zawsze, nie było, a przecież menażeryjne dźwięki rozlegały się chyba na kilometr, budząc wszystkich mieszkańców ulicy. Nadmienić wypada, że z dalszych ulic słychać było również strzały, widać więc podobne zabawy nietrzeźwych są w Krakowie powszechne. Ze względu na udręczonych mieszkańców miasta, którzy muszą znosić wybryki uzbrojonych pijaków, władze cywilne, jak i wojskowe powinny jak najsurowiej karać każdego opilca-awanturnika, zwieszam używającego bezprawnie broni.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-07-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.