Napad bandytów

wydarzył się we wsi Ostry Bór, pow. garwoliński, na dom Lewińskich. Dokonało go 5 uzbrojonych w rewolwery opryszków. Steroryzowawszy wszystkich domowników, bandyci splądrowali całe mieszkanie. Gdy bandyci z łupem skierowali się do wyjścia, Lewiński złapał jednego z nich w pół, zaś żona jego nadbiegła z widłami. Widząc to pozostali bandyci zaczęli strzelać w ciemności na oślep. Kilka dni trafiło małżonków Lewińskich, którzy wkrótce zmarli, zaś dwóch bandytów raniły przypadkowo kule ich kolegów. Wszyscy bandyci uciekli w kierunku Warszawy. Zarządzona obława schwytała wszystkich bandytów w pewnym domu na Pradze.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.