Zemsta zdradzonego męża.

I znów kroniki pism warszawskich notują nowy dramat małżeński, zakończony niemal śmiercią rywala, dramat, który przedwczoraj rozegrał się w Warszawie, na ulicy Żórawiej.

Sześćdziesięcioletni Adam Ostrowski, administrator majątku, przyjeżdżał często do Warszawy do Żony swej 32-letniej Maryi i w ostatnich czasach zauważył zmianę w zachowaniu się żony i chłód w stosunku do siebie. Podejrzewajac zdradę, zaczął przyjeżdżać częściej i obserwować tryb życia żony. Spostrzegłszy, że często towarzysz jej podporucznik Floryan Oleksiak, za tal tonę o charakter tej znajomości, na co otrzymał kategoryczną odpowiedź młodej kobiety, że Oleksiaka kocha i te z nim nie zerwie.

 

Przedwczoraj Ostrowski przyjechał do Warszawy i postanowiwszy pomścić utraconą miłość żony i zwycięstwo rywala, ukrył się wieczorom w pokoju zony i czekał na jej powrót. 0.kolo godziny 11 wieczorem Ostrowska wrócila w towarzystwie Oleksiaka, nie podejrzewając zasadzki. Wówczas mąż jej strzelił dwukrotnie do oficera. Kule przebiły dwukrotnie klatkę piersiową i Oleksiak upadł, brocząc wa krwi. Ostrowski następnie rzucił się na żoną i zaczął ją dusić.

 

Odgłos strzałów i krzyki Ostrowskiej zaalarmowały całe sąsiedztwo, które było przekonane, iż do mieszkania wpadli bandyci i sprowadzili policyę. Ostrowskiego osadzono w areszcie, a ciężko rannego Oleksiaka przewiozło pogotowie do szpitala Ujazdowskiego.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.