Z Małych Kończyc. (Bezczelność złodziejska.)

W naszej gminie zaczęła grasować jakaś sprytna szajka złodziejska. W nocy z niedzieli na poniedziałek (1. na 2. b. m.) wtargnęła przez okno do mieszkania biednego pensyonisty kolejowego, Morawca, który ewakuowany swego czasu ze Lwowa, osiadł w naszej gminie i skradła w jego nieobecności jemu i je-go żonie wszystkie ubrania i bieliznę. Następnie weszła do pokoju górnika Stoszka i skradła kilka par butów i ubrań. Właściciel ani jego żona nie zbudzili się, choć spali w tym samym pokoju, co wzbudza podejrzenie, że złodzieje mieli jakiś środek usypiający. — Z poniedziałku na wtorek urządzono wyprawę na gospodę Krausa.

Opryszcy ścięli dość grubą brzozę, wyważyli nią kraty i wszedłszy do pokoju mieszkalnego, skradli wszystkie ubrania i bieliznę trzech synów i dwóch córek z tej rodziny. Szkoda wynosi około 15.000 K. Dziwnym trafem śpiący w przyległym pokoju znowu się nie obudzili, ani złodziei nikt nie zauważył, choć gospoda leży przy krzyżujących się drogach publicznych. Fakty te, nie pierwsze zresztą, wskazują na konieczną potrzebę utworzenia w naszej gminie przynajmniej ekspozytury żandarmeryi, bo inaczej nikt w gminie nie będzie życia i mienia Pewny

 

Gwiazdka Cieszyńska: pismo naukowe i zabawne, 10-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.