Zaborze w Zabrskiem. Podczas rabunku

i plądrowania na probostwie napił się tam jakiś uczestnik rabunku jakiegoś trującego ynu, przypuszczając widocznie, że to wino. Rabuś ten jest cieżko chory i nie rokują mu wyzdrowienia. —Skradziono także sprzęty kościelne. miedzy tem także kielich zloty, z którego rabusie pili potem wino mszalne. Wiele rzeczy poniszczono rozmyślnie, także niektórą żywność. — Przewodniczącem wydziału ludowego sponiewierano, wskutek czego ten złożył urząd. - Osoba, którą zastrzelono Przy wieczornych zamieszkach. nie miała w rozruchach żadnego udziału.

 

Dziennik Śląski, 17-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.