Napad bandycki na plebanię.

Bochnia, 28 listopada.

Od wczoraj miasto nasze żyje pod wrażeniem wstrząsającego do głębi bandyckiego napadu na plebanią położoną tuż przy kościele parafialnym to samem śródmieściu.

O godz. 9-tej wieczór wtargnęło do plebanii ośmiu zamaskowanych bandytów, którzy grożąc rewolwerami, związali czworo służby. Proboszcz słysząc krzyki wiązanych, zaryglował drzwi sypialnego pokoju.

Bandyci zapukali, prosząc księdza, by poszedł do chorego, a gdy proboszcz nie dał się tym podstępem oszukać, wyłamali drzwi i kazali mu grożąc brauningami wydać klucze do kasy. Gdy ksiądz oświadczył, że „cudzych pieniędzy nie odda choćby go mion zabić, bandyci ksiądza również związali i wyciągnąwszy mu klucze od kasy, wydobyli całą gotówkę (4000 K)" poczem strzelając z rewolwerów umknęli. Za bandytami rozpoczęto pogoń i poszukiwania.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-11-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.