Wypuszczenie bandytów i zbrodniarzy z zamku lubelskiego.

W dniu 3 listopada zrana pewna grupa uzbrojonych cywilnych jednostek dostała się do zamku lubelskiego pod pretekstem uwolnienia z więzienia więźniów politycznych. Wobec wydanej amnestji politycznych więźniów na zamku nie było. Przybyli wówczas wypuścili z więzienia trzymanych tam za różne przestępstwa aresztowanych żołnierzy austrjackich różnej narodowości, którzy natychmiast rzucili się na straż więzienną rozbroili ją, poczem otworzyli cele i wypuścili na wolność wszystkich bandytów i złodziei tam się znajdujących. Bandyci, a w tej liczbie 23 skazanych za mordy i rabunki przez Sądy polskie, zabrawszy broń, zbiegli i ukryli się w mieście i okolicy.

Zarządzono pościg. Część bandytów jest już ujęta.

 

Nowa Gazeta, 09-11-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.