Napad uliczny.

Onegdaj napadło w Krakowie na pewnego handlarz z Król. Pol. Kilku bandytów i zrabowali mu paczkę pieniędzy, w której znajdowało się 1200 rubli. Po dokonaniu rabunku bandyci zdołali umknąć.

 

Wczoraj udało się agentowi policyjnemu Procykowi aresztować pewnych osobników, którzy byli podejrzani o ten napad, aresztowano mianowicie 26-letntego Michała Rujka i 23-letniego Stanisława Poniedziałka. Aresztowani w czasie śledztwa wyparł, się jakoby oni byli sprawcami napadu rabunkowego, stwierdzając, że tylko byli świadkami napadu, który wykonało dwóch innych nieznajomych im osobiście bandytów.

 

Aresztowani zrabowane pieniądze wymienił u jednego z wekslarzy, który za 1200 rubli wypłacił im 1600 koron. Dochodzenia w toku.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-10-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.