Mysłowice. (Rabunek na inny sposób).

Istnieje tu, jak się zdaje, banda opryszków, która uprawia rabunek za pomocą listów wymuszających. Tak np. handlarz koni Wolff Badrian otrzymał list z zawezwaniem, aby złożył w pewnem oznaczonem miejscu 5000 marek, w przeciwnym razie zostanie bez miłosierdzia zastrzelony. List podpisany był przez »członka bandy rabusiów«, która zastrzeliła komisarza policyj w Sosnowcu«. Podobny list otrzymał handlarz Badrian w Katowicach, któremu przykazano złożyć w oznaczonem miejscu 20 tys. marek, a nie robić czasem żartów, gdyż jeżyli nic usłucha wezwania, natenczas zostanie zabity wraz z całą swą rodziną. Listy pisane są wcale dobrze stylem poprawnym.

 

Dziennik Śląski, 24-09-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.