Wielkie włamanie w Rzeszowie.

Rzeszowa piszą nam: P. Józefa Cyfrowiczowa, żona inżyniera powiatowego w Buczaczu, wywiozła w krótkiej przerwie między pierwszą a drugą inwazya rosyj. z Buczacza ruchomości i złożyła je na składzie w Rzeszowie w kamienicy Druckera, tuż kolo dworca kolejowego, pod dozorem zaufanego człowieka. Przed paru dniami wybrała sile do Rzeszowa, chcąc zabrać ze sobą część bielizny i odzieży. Lecz przykra czekała ją tu niespodzianka. Skoble u podwójnych drzwi były przepiłowane, wewnątrz wszystkie kufry pootwierane, szafy porozcinane, a wewnątrz pustki. Cały ocalony z inwazyj majątek, jak: bielizna, dywany, portyery, futra, buty do polowania i w. i. razem wartości ponad 30.000 K, wszystko zrabowane.

 

Gdy p. Cyfrowiczowa zwróciła się do żandarmeryi z prośbą o śldzt"wo i pomoc w odnalezieniu bodaj części zrabowanych przedmiotów, odpowiedziano jej, że żandarmerya jest bezsilną wobec mnożących się włamań, rabunków i napadów, przy malej ilości strażników. Według przypuszczeń żandarmeryi włamanie to, jak wiele innych, jest sprawką znanej bandy włamywaczy, na czele której stoją dezerterzy Pawlusiak i Świerk. Bezczelni ci włamywacze, kilka razy schwytani przez żandarmów i odstawieni do więzienia w Przemyślu, po krótkim tam pobycie uciekali a najspokojniej znowu zabierali się do „roboty".

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-09-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.