Złodziej z wozem.

W Warszawie zdarzył się fakt następujący. W blaty dzień przed jeden z domów przy ul. Granicznej zajechał wózek, na który jakiś nieznany człowiek począł wynosić najspokojniej różne rzeczy z zamkniętego składu Rosnera. Po pewnym dopiero czasie stróż i lokatorzy zainterpelowali nieznajomego, który się jednak oburzył i zagroził, że zawała milicyanta. Oddalił się rzeczywiście, ale już więcej nie wrócił, bo jak się okazało był to zwyczajny złodziej. Wyniesione przez niego na wózek towary byty bo przeważnie cenne medykamenta: ołówki, herbata i t. p., przedstawiające wartość około 10.000 marek.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-09-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.