Morderstwa rabunków we Lwowie.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Lwów. Miasto pozostaje pod wrażeniem okropnego morderstwa rabunkowego.

Urzędnik Banku krajowego Roman Riedl, syn ś. p. kupca Jana Riedla (a brata s. p. posła Edmunda Riedla), ożeniony był z córką ś. p. radcy budownictwa Hawryszkiewicza i miał dwoje dzieci. Mieszkali oni przy ulicy św. Zofii 42, we własnym domu. Na lato przenosili się na mieszkanie letnie do Zofijowki.

 

Wczoraj rano, jak zwykle, p. Roman Riedl poszedł do Banku, a żona jego do mieszkania przy ulicy św. Zofii dla zrobienia porządków.

 

Zawołała ona stróżkę i wraz z nią robiła porządki do godziny 111/2 w południe. Następnie odesłała stróżkę, a sama ubierała się do wyjścia do domu na Zofijówce, gdzie zostawiła dzieci ze służącą.

 

Gdy żona nie przychodziła na obiad, mąż zaniepokojony poszedł o godz. 4-tej do mieszkania przy ul. św. Zofii. Po wyważeniu drzwi, znalazł żonę uduszoną z zakneblowanemi ustami. Jak przypuszczają, bandyta jakiś dostał sie do mieszkania i zamordował panią Riedlową, poczem zabrał z mieszkania rozmaite rzeczy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-08-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.