Pościg za bandytami.

Onegdajszej nocy około godz. 4tej rano kapral policyjny Malecki spostrzegł kilku podejrzanych mężczyzn ukrywających się za węgłem domu u wylotu ulic Brzozowej i Podbrzezia. Zawezwewszy do pomocy plutonow. Bernata, zbliżył się do mężczyzn, którzy ujrzawszy policyantów, rzucili się nie na nich, lecz do ucieczki. Dostali się oni na dach jednego z poblizkich domów: jeden z uciekających, pchnięty niebacznie przez swego kolegę, stracił równowagę i spadł na balkon pierwszego piętra, nie tracąc jednak przytomności zsunął się na dół, gdzie udała mu się zniknąć z oczu policyantów, którzy tymczasem rozpoczęli strzelaninę, mierząc w uciekających bandytów, a nie w publiczność, ponieważ tej ostatniej o tak wczesnej porze nie było.

Rezultatem pościgu było schwytanie dwóch niebezpiecznych włamywaczy: 24-letniego Waleryana Krzemieńca oraz 21-letniego Jana Lepieniakiego, którzy włamawszy się do sklepu Jakóba Czepicka przy ulicy Miodowej skradli stamtąd materyi wartości kilku tysięcy koron. Zdobycz tę znaleziono zmagazynowaną na strychu jednego z domów.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-07-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.