Buty z grobów.

Z Sokala donoszą: Pracujący we dworach jeńcy rosyjscy dopuszczali się od dłuższego czasu czynów, świadczących o ich ciemnocie moralnej, w którą wciągnąć potrafili wielu włościan naszego powiatu. Pełno tu wszędzie cmentarzy wojskowych i w pojedynkę rzuconych grobów poległych w czasie walk w pierwszych dramach wojny i następnie podczas odwrotu w roku 1915. żołnierzy chowano oczywista w odzieży i obuwiu. Fakt ten nasunął jeńcom rosyjskim myśl rozkopywania grobów i zabierania z nich niezniszczonego jeszcze obuwia, które na. silan:4e w cenie do 50 koron sprzedawali chłopom. Na obuwie, choć cuchnące w straszliwy sposób, był doskonały popyt i jeńcy uprawiali zbeszczeszczenie grobów poległych na wielką skalę. Sprawa jednak wykryła się. Zdradził ją trupi fetor jednej z chat. Jeńcy postawieni zostaną przed sąd wojenny.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-07-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.