Aresztowanie „niebieskiego ptaka”.

Od dłuższego czasu uwijał się po bruku krakowskim 35-1etni mężczyzna, wysoki, brunet, o ściągłej wygolonej twarzy, ubrany w gumową narzutkę i rzulte sztylpy, zwracający swem ekscentrycznem zachowaniem uwagę publiczności. Obcecnie pod zarzutem licznych kradzieży i oszustw został wraz z swym towarzyszem przez policyę krakowską w jednej z większych kawiarń aresztowany. Nazywa się Zenon Robert Przybyszewski, a towarzysz jego Mieczysław Tarnawski. Przedstawiali się oni jako urzędnicy centrali wiedeńskiej i oferowali dostawy węgla i skóry oraz środków spożywczych, wyłudzając od swych klientów znaczne „zaliczki". I tak od kupce Damańskiego wyłudzili 2000 K.

 

Popełnili ponadto cały szereg kradzieży z włamanieni. Między innemi ostatnio włamali się do Tow. rolniczego „Plug" przy ul. Studenckiej l. 6 gdzie skradli maszynę do pisania, którą niebawem sprzedali za 3000 K.

 

Przybyszewski był znany także na bruku wiedeńskim ze swoich złodziejskich występów.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-07-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.