Strzały do pociągu.

N. Reforma donosi, że w nocy ze środy na czwartek do pociągu towarowego zdażającego z Bochni do Krakowa niedaleko stacji Podlęże dano kilka strzałów z lasu koło toru kolejowego. W Podlężu, po przyjściu tego pociągu zauważono, że w budce jednego z wagonów leży zbroczony krwią nieprzytomny 35 letni konduktor nazwiskiem Jan Chruny. Kula karabinowa ugodziła go w brzuch. Bezprzytomnego przywieziono do Krakowa, skąd odstawiono do szpitala powszechnego. Trzeba dodać, te niedawno dzienniki notowały, iż w lasach koto Bochni grasuje grupa dezerterów i bandytów. Prawdopodobnie więc grupa ta chciała wykonać zamach na pociąg.

 

Ziemia Lubelska, 13-06-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.