Zamordowanie i spalenie 2-ga osób.

O północy z 4 na 5 b. m. na dom gospodarzy Suchalców w kolonji krępieckiej pod Lublinem dokonano napadu. Niewykryci dotąd bandyci, wtargnąwszy do mieszkania, zażądali pieniędzy, a spotkawszy się widocznie z odmową, znęcali się w nieludzki sposób nad dwojgiem staruszków. Zemstę swą za niekorzystny dla swej kieszeni napad zakończyli podpaleniem daniu. Ogień spostrzegła kobieta z sąsiedniej chałupy, kiedy jednak przybiegli sąsiedzi na ratunek, chata już dogorywała, a pud zgliszczami jej odnaleziono zwłoki obojga Suchalców ze śladami mordu. Energiczne dochodzenia w sprawie owego napadu wszczęty władze śledcze.

 

Zwłoki obojga Sochalców przewieziono do kościoła na Bronowicach, gdzie po odprawionem nabożeństwie w dniu b. m. ks. Stodulski eksportował je na cmentarz miejscowy. Nadmienić warto, iż przed kilku tygodniami w domu ś. p. Sochalców nieznani sprawcy dopuścili się znacznej kradzieży. W okolicy tej już od kilku miesięcy krąży szajka bandytów, która zatrważa mieszkańców swymi napadami.

 

Ziemia Lubelska, 08-06-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.