Król. Huta. (Nauczyciel zbrodniarz).

Sąd bytomski skazał w zeszłym roku nauczyciela Jerzego Kugele'go na dwa lata więzienia za zbrodnie przeciwko moralności, jakich dopuszczał się na szkolnych dziewczynkach. Dziewczynki zachowywały się przez pewien czas biernie lecz w końcu powiadomiły o uczynkach sprośnego nauczyciela księdza kapelana, który polecił nauczyciela podać do ukarania. Na sądzie wypali się grzesznik wszelkiej winy i twierdził, że dzieci zorganizowały przeciwko niemu spisek, aby go zniszczyć. Sąd jednak przekonał się o zbrodniach nauczyciela i skazał wychowawcę na powyższą karę. Przeciwko wyrokowi założył Klagele rewizyę do sądu rzeszy, który ją jednak odrzucił w dniu 31 maja rb. jako nieuzasadnioną.

 

Dziennik Śląski, 08-06-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.