Łężce pow. kozielski. Zięć mordujący swych świekrów.

Dawniejszy rzeźnik, a obecnie jako murarz zatrudniony Włodarz zamordował rodziców swej żony. Włodarz, liczący przeszło 30 lat, żył z trojgiem dzieci u rodziców swej żony, która przed rokiem zmarła. Gotschalkowie przygarnęli do siebie wnuki i zięcia, który często kłócił się z niemi o posag zwartej żony. Włodarz często oświadczał wobec obcych. że starych (Gotschalków) zabije. Stary Gotschalk, liczący przeszło 70 lat, trudnił się szewstwem i onegdaj około godziny 8 wieczorem siedział przy pracy. Nagle napadł go zieć i siekierą rozwalił mu głowę. Cios był śmiertelny. Morderca pobiegł zaraz do stajni, gdzie zajętą była Gotschalkowa i zadał jej kilka śmiertelnych ran nożem szewskim. Gotschalowa dokonała życia nazajutrz rano. Włodarza aresztowano i osadzono w wiezienia przy sadzie okręgowym w Koźlu.

 

Dziennik Śląski, 14-05-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.