Sensacyjna afera w Piotrkowie.

Donoszą nam z Piotrkowa o tajemniczej sprawie kryminalnej, która rozegrała się tam przed paru dniami.

 

Pewien mężczyzna i kobieta, świeżo przybyli z Berlina, zostali wezwani do komisarjatu policji celem sprawdzenia dokumentów; w odpowiedzi na to wezwanie tajemnicza para usiłowała zbiedz z Piotrkowa dorożką, została jednak zatrzymana przez agenta policji. Podczas śledztwa skonstatowano, że przybyszami są: Moszek Berger i Roza Lichtenfeld, która zeznała, że jest niemką z Berlina a właściwe jej nazwisko brzmi Marja Kulasiewicz, ostatnio zaś pracowała w charakterze kasjerki w firmie jubilerskiej Teodor Krentz i S-ka w Berlinie i tam za namową swego kochanka, Bergera, pokradła biżuterji na sumę 15.000 marek.

Następnie przesłuchano Bergera, który początkowo wszystkiemu zaprzeczał, wreszcie jednak potwierdził zeznania towarzyszki. W ciągu śledztwa B. zachowywał się nader niespokojnie, wreszcie; chwyciwszy pieniądze, leżące na biurku, wyskoczył przez okno na bruk ulicy Toruńskiej, przy:zern uległ złamaniu lewej nogi i wywichnięciu prawej. Odwieziono go do szpitala.

 

Tego samego dnia Berger zwrócił się z prośbą do władz o zezwolenie, by mógł zobaczyć się ze swoją kochanką. Prośbie tej uczyniono zadość. Wkrótce zjawiła się Maria Kulasiewicz w sali, gdzie znajdował się Berger. Rozegrała się niezwykle czuła scena, jak się okazało, ostatnia — pożegnalna.

 

Tej samej bowiem nocy Berger powiesił się w aresztach polowych na oddziale szpitalnym.

 

Ziemia Lubelska, 14-05-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.