Trup w kominie.

Sąd apelacyjny pod przewodnictwem sędziego Patka rozważał wczoraj sprawę Bronisławy Pruszyńskiej, mieszkanki wsi Rudki, skazanej przez sąd okręgowy w Mławie na półtora roku więzienia, z mocy art. 461 kod. kar. za zabójstwo dziecka nieślubnego.

 

Oskarżona w stanie wdowieństwa urodziła dziecko, które pewnego poranku zniknęło; na skutek zawiadomienia teścia oskarżonej, żandarmerja niemiecka wszczęła dochodzenie, które na razie nie dało żadnego wyniku, lecz po upływie krótkiego czasu znaleziono przepołowione zwłoki dziecka w kominie.

 

Karana odwołała się do sądu apelacyjnego w Warszawie, który po zbadaniu świadków ustalił, iż dziecko urodziło się nieżywe.

 

Sąd zmienił kwalifikację przestępstwa, skazując Pruszyńską z art. 79 kod. kar. za znieważenie trupa na rok więzienia.

 

Nowa Gazeta, 11-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.