Krwawy napad bandycki.

W Sarościnie pod Kamionką, w pow. lubartowskim, w piątek o zmroku 3 bandytów napadło na mieszkanie A. Starkmana, raniąc go wystrzałem z rewolweru. Bandyci byli w maskach; oprócz rewolweru mieli siekiery. Gdy Starkman uciekł ranny do drugiego pokoju, w którym była jego żona i kilkoro dzieci dali do nich jeszcze kilka strzałów i zabili na miejscu Starkmana, jego żonę i 2 dzieci. Na wszczętny alarm wbiegł do pokoju stróż miejscowy, któremu jeden z bandytów odrąbał rękę siekierą. Oprócz tego dwoje dzieci bandyci tak poranili, ze walczą obecnie ze śmiercią. Pozostałych dwoje dzieci bandyci nie zauważyli. Splądrowawszy mieszkanie, z którego zabrali rzeczy wartościowe i dużo pieniędzy bandyci umknęli.

 

Nowa Gazeta, 14-03-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.