Krwawe napady bandyckie.

O krwawych napadach bandyckich w ubiegłym tygodniu w okolicach Częstochowy nadeszły jeszcze uzupełniające szczegóły:

Napad we Wrzosowie na kasjera fabryki cementu, S. Suzina, ularzył się o g.. 8 w. Pięciu bandytów w maskach i uzbrojonych zastrzelilo kasjera i po steroryzowaniu służącej, zabrali około 7,000 mar. oraz 2 fuzje myśliwskie.

 

Drugi napad był w Jaskowie pod Częstochową, gdzie do mieszkania B. Trotza wtargnęło 6 bandytów, uzbrojonych, z twarzami zakrytemi derkami żołnierskimi. Bandyci kazali wszystkim domownikom odwrócić się tylem, następnie wywołali każdego po kolei po imieniu. Zabrali Trotzowi 50 rb. i jego sąsiadowi J. Buchmanowi 500 rb. W czasie napadu do Trotza przybyli mieszkańcy tejże wsi, Wincenty i Jan Fertacowie. Bandyci pod terorem udali się z nimi do ich mieszkania i zabrali 100 rb., paczeni powrócili do Trotza, domagając się jeszcze pieniędzy.

 

Tejże nocy w Mirowie pod Częstochową bandyci wtargnęli do mieszkania A. Zelkowicza i zabrali mu 4,060 rb., a gospodarzowi nieruchornosci —1,600 rb.

 

Nowa Gazeta, 14-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.