Zabójstwo.

Jan Gawroński, robotnik kolejowy, przed kilku miesiącami zapoznał się z 18-letnią Zofją Izbicką, trudniącą się wraz z matką, Marjanną Dąbrowską („rezerwistka”) i 5-letnim bratem Wacławem uliczną sprzedażą pieczywa i wkrótce oświadczył się o jej rękę, ale spotkał się z odmową.

Od tej pory Gawroński nawiedzał mieszkanie Dąbrowskiej przy ul. Radzymińskiej nr 63 coraz rzadziej, nie przestając jednak czynić dalszych zabiegów o względy Izbickiej. Stwierdziwszy ostatecznie, że jest niemile widziany, Gawroński postanowił zemścić się i zamiar swój wykonał.

 

Po wyjściu z Izbicką i jej koleżanką, Felicją Nowakowską, na spacer, gdy znaleźli się na rogu ul. Radzymińskiej i Łomżyńskiej, Gawroński znienacka ugodził Izbicką nożem i w lewą skroń i ramię. Dziewczyna z krzykiem pobiegła w stronę domu, wołając ratunku, i na schodach do swego mieszkania padła martwa.

 

Zbrodniarz zbiegł.

 

Kurjer Warszawski, 12-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.