Świecie. (Śledztwo w sprawie morderstwa)

popełnionego na karczmarce Tuszyńskiej, już jest ukończone. Wykazało ono. że oprócz Bremera, o którego aresztowaniu w Berlinie donosiliśmy, brał udział w morderstwie, kuzyn jego Rydzkowski z Świecia, który Bremerowi przyniósł siekierę matczyną, która morderca zabił Tuszynską. Potem Bydzicowski zaopatrzył Bremera w inne ubranie, aby mógł bezpieczniej umknąć. Za tę pomoc z góry Bremer obiecał Ilydzkowskiernit 200 mk., „wspanialomyśnie” dal mu nawet 230 mk. Obaj liczą dopiero po 17 l. włóczyli się w Kwieciu jednak po wszystkich karczmach zasługą niewiast lekkich.

Bremer jut jako 16-letni chłopak skazany był w Neukoelln na miesiąc więzienia za sutenerstwo. Wykonanie wyroku wówczas odroczono, aby chłopakowi dat bność poprawy. Tymczasem grzązł on dalej w błoto moralne. Popelniw. morderstwo w Świeciu, gdzie mu wpadlo w ręce 3200 mk., pojechal do Gdańską, skąd z kielnerką Agata Klefeld wyruszył do Berlina i to pierwszą klasę. dówna w morderstwie udziału nie brata. Morderca nie okazuje żadnej skruchy, tak samo jego wspólnik. Z całym cynizmem przyznali się że wiedzieli o tern, te wskutek młodego wieku za moderstwo nie mogą być karani śmiercią. Rozprawy przeciw mordercy i jego wspólnikom rozpoczną się w najbliższych tygodniach.

 

Kurjer Poznański, 15-11-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.