Echa kradzieży.

W uzupełnieniu wiadomości o aresztowaniu sprawców kradzieży z mieszkania Teofila Batyckiego przy ul. Nowostalowej nr. 5 na Pradze, doticszą nam, że stosownie do polecenia komisarza 14 komisariatu, starszy pracownik, Aleksander Prokopiak, udal się na poszukiwanie złodziejów i na ślad ich natrafił przy ul. Śliwickiej, następnie udał się do Targówka, gdzie w domu Babickiego przy ul. Brudnowskiej w mieszkaniu Stanisława Wisłockiego zastał dwóch poszukiwanych przy sutej kolacji. Aresztowanych: Piotra Orzechowskiego, lat 29 i Bolesława Lenka, lat 17, odprowadzono do komisariatu.

 

Następnego dnia zutrzymano jeszcze dwóch uczieistoulców kradzieży Eugenjusza Głowackiego lat 15 i Andrzeja Jackowicza, lat 25. Wszyscy aresztowani przyznali się do udziału w kradzieży; organizatorami byli Jaokowicz i Otwchowski.. Chustki nasycał olejkiem gorczyczanym Jackowicz, zaś Głowacki położył je na twarz śpiącym Teofilowi i Wandzie Batyckim.

 

Przegląd Poranny, 13-10-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.