Leszno. (Męża otruła)

46-letnia Józefa Knop, z pierwszego męża Krawczykowa, z domu Jankowska. Wyszła ona dopiero przed miesiącem za 70-letniego robotnika Knopa Moraczcwa pod Rydzyna, z którym jednakże przedtem już żyła. Knopowa opowiadała ludziom, że mąż bił ja i dzieci jej, i że już długo nie będzie żył. Mężowi zmarłej siostry swej opowiadała, że data Knopowi trucizny na myszy, później oświadczyła, że maż umarł na biegunkę.

Morderczyni przyznała się sędziemu, że 2. września wmieszała meżowi trucizny, a gdy ta nie skutkowała wmieszała siarczanu miedzi do obiadu 27. i 29. września, wskutek czego Knop umarł 30. września. Śledztwo usiłuje wykazać, czy Knopowa nie sprzątnęła też pierwszego męża. Mieszkała ona dawniej w Dębcu pod Kościanem, później w Lesznie.

 

Kurjer Poznański, 11-10-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.