Śmiałe włamanie w Rynku głównym

Dnia 16 b. m. włamał się w południe nieznany sprawca do mieszkania inżyniera p. Jana Zarzeckiego, zamieszkałego w Rynku głównym l. 22, i skradł z niego podczas nieobecności właściciela przeszło 800 koron gotówką w banknotach 10-cio i i 20-stokoronowych, biżuterye, jak: pierścionki, łańcuszek, papierośnicę oraz bieliznę, trzewiki i garderobę, łącznej wartości około trzech tysięcy koron. Mieszkanie po tej „operacyi" rzezimieszka przedstawiało obraz ruiny i zniszczenia. Że sprawcą włamania musiał być „inteligentniejszy" złodziej, świadczy następujący bądź co bądź charakterystyczny szczegół:

Na stole wśród porozrzucanych stosów listów, fotografii, kartek korespondencyjnych i książek leżała książeczka bankowa, wystawiona na nazwisko inżyniera p. J. Zarzeckiego na sumę kilkudziesięciu tysięcy koron. Książka ta była rozwartą. W oczy rzucał się napis: „Zastrzeżone".
A więc podjęcie złożonych na książeczkę pieniędzy byłodla złodzieja niemożliwem.Pozostawił ją wiec jako "bezużyteczny" przedniot na miejscu dokonanej kradzieży. Najdotkliwszą atoli stratą dla poszkodowanego inż. p. Żarzeckiego jest kradzież osobistych dokumentów wojskowych, o zwrot których na tej drodze gorąco prosi p. inż. Z . przygodnego „przechowawcę“ . Dyskrecja zapewniona... 
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-08-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.