Zatruta wódka

Od kilku dni obiegały nasze miasto niepokojące wieści e kilku wypadkach śmierci, spowodowanych zatruciem się wódką, sprzedawaną w Podgórzu. Wczorajsza kronika policyjna zanotowała w tej sprawie co następuje: Do sklepiku Szynmona Semena przy ul. Słowackiego w Podgórzu przybyli Stn . Adam Krzyżanowski, maszynista z drukarni „Prawdy", sierżant Penczyński, kolejarz Władysław Rudek i woźny Maciej Marczewski Krzyżanowski przyniósł ze sobą jakąś białą wódkę, którą trzykrotnie darzył swoich towarzyszy. Po wypiciu

Semen poczuł się odurzony, a Krzyżanowski dostał boleści i w szybkim tempie począł puchnąć. W dwu 8 b. m. Krzyżanowski i Semen zmarli Według orzeczenia lekarskiego mieli oni umrzeć na zatrucie pęcherza. Tymczasem reszta towarzyszy Penczyński, Rudek i Marczewski żyją Jak dowiadujemy się, wczoraj miał się odbyć pogrzeb Krzyżanowskiego, jednak prokuratorya państwa poleciła przenieść zwłoki do zakładu medycyny sądowej przy uL Grzegórzeckiej celem przeprowadzenia sekcyi zmarłych.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-08-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.