Mordercy arcyks. Franc. Ferdynanda

Jak wiadomo, skazani za udział w morderstwie arcyks. Ferdynanda i jego małżonki osadzeni byli początkowo w Zenicy wtBośni. Po wybuchu wojny przewieziono ich do austryackich zakładów karnych, a mianowicie pięciu do Moellersdorfu, sześgiu do Theresienstadt. W Moellersdorfie zmarli Herovic ojciec i syn oraz Nedovic; natomiast Popovic leży jako nieuleczalnie chory na suchoty w szpitalu.

W Theresienstadt zmarli: Gabrinovic, Grabec i Dukic. Princip cierpi na tuberkulozę kości, dwaj zaś pozostali są zdrowi. W ostatnich czasach dano Gubrilovicowi i Popovicowi wspólną celę; podobnie zniesiono także izolacyę uwięzionych w Theresienstadt.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 8-08-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.