O podwójne morderstwo

Sąd Okręgowy w Kutnie rozważył sprawę 18-letniego ogrodnia, Józ. Raczyńskiego, oskarżonego o zamordowanie 85-letniej Geigerowej i ciężkie poranienie jej męża, 85-letniego w celu rabunkuk. W sądzie R. opowiada, że pewnego razu udał się do sklepu Geigerów, aby kupić podków i gwoździ. Gdy zapłacił 2 marki, nie chcieli mu dać reszty z braku drobnych. Doszło do kłótni, w czasie której porwał stojący tam kij i bił nim G. i jego żonę. Świadkowie zeznali na korzyść R. Prokurator domagał się kary śmierci. Sąd skazał R. na 10 lat i 9 miesięcy więzienia. R. wniósł apelację.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 19-05-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.