Kradzież 100.000 koron.

Niebywałą senzacyę w tutejszych sferach pocztowo-kolejowych wywołała tajemnicza kradzież z ambulansu pocztowego na przestrzeni Wiedeń—Praga pakietu wartościowego, zawierającego w banknotach 100.000 koron. Zarządzone śledztwo dało dotychczas następujące rezultaty: Pakiet wartościowy, zawierający tysiąc banknotów po 100 koron, zawinięty był w płótno i zalakowany 7 pieczęciami, a nadano go z Union banku w Wiedniu pod adresem Banku Narodowego w Berlinie. Przesyłka ważyła przy nadaniu 1 klg. 40 gramów. Po przyjęciu przesłano ją z innymi pakietami na dworzec kolejowy i oddano do ambulansu pocztowego. W czasie jazdy z Wiednia do Pragi nie zauważono absolutnie nic podejrzanego. W Pradze przeładowuje się przesyłki przeznaczone dla miasta i odstawia się je na główną pocztę, podczas gdy pakunki idące do Niemiec oddaje się rozpoczynającym ewą służbę w ambulansie urzędnikom pocztowym, W tym właśnie momencie zauważono brak tej wartościowej przesyłki. Jak dotychczas brak jest jakichkolwiek śladów sprawcy kradzieży i sposobu, w jaki została wykonaną.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 27-04-1915

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.