Echa napada bandyckiego.

Wdrożone w sprawie krwawego napadu bandyckiego, dokonanego w niedziele w restauracji Bekkorowej na rogu ul. Wolskiej i Karolkowej na właściciela restauracji Romanowskiego. dochodzenie pod kie-runkiem naczelnika wydziału śledczego p. L. Kurnatowskiego ustaliło, że oprócz dwóch zabitych przez Romanowskiego bandytów strzałami z jego rewolweru zraniony został trzeci bandyta, który uciekając ul. Karolkową ku ul. Okopowej, pozostawił na chodniku krwawe ślady.

 

 

W czasie zarządzonej onegdajszej nocy obławy aresztowano między innymi podejrzanego o udział w napadzie na Romanowskiego osobnika. Na podstawie dotychczasowego dochodzenia ustalono, że napad ten dokonany został przez zorganizowaną szajkę bandytów, którzy od dłuższego czasu śmiałemi napadami teroryzowali nie tylko mieszkańców Woli, ale i bardziej odległych podmiejskich miejscowości z obydwu brzegów Wisły.

 

Wyłapanie członków tej niebezpiecznej organizacji spodziewane jest w : najbliższej przyszłości.

 

Kurjer Poranny, 27-04-1915

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.