Bójka rywalek.

Wczoraj około południa przechodnie przez ul. Świętokrzyska w pobliżu domu nr 5 byli świadkami niezwykłej sceny. Oto dwie leciwe już kobiety, z których jedna, sądząc po podwiniętych rękawach była praczką, a druga, jak widać, była śmieciarką, po krótkiej kłótni zaczęły się bić. Uzbrojona w haczyk śmieciarka okazała się silniejsza i zadała praczce kilka bolesnych ran w głowę, które sprawiły, że pokonana praczka upadla; zemdlona na ziemię, podczas gdy zwycięska śmieciarka zajęła się policja iż odprowadziła ją do 9-go cyrkula na ul. Tamkę. Omdlałą praczkę, która jak się okazało jest Marja Warda (ul. Parkowa w Sielcu) opatrzyło na miejsca pogotowie. Jak się okazuje z oświadczeń aresztowanej śmieciarki, Marianny Kordzinskiej, która z mężem mieszka również w Sielcu, bójka powstała na tle zazdrości, gdyż Warda usiłowała odbić Kordzińskiej męża.

 

Kurjer Poranny, 22-04-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.