„Jestem mordercą! Aresztujcie mnie!”

Jeszcze pełniąc obowiązki sędziego pokoju w Syrakuzach, zapadł Enrico Capani na dolegliwą chorobę nerwową, która niedozwalala mu zachowania całej zimnej krwi i przytomności umysłu, tak potrzebnych na jego stanowisku. Chcąc się ratować, wobec ustawicznych postępów choroby, Capani wziął dymisyę i wyjechał do jednego ze znanych włoskich sanatoryów po rocznej prawie kuracyi, stan jego tak dałem się poprawił, iż mógł w Medyolanie otworzyć kancelaryę adwokacką.

 

 

Przez kilka miesięcy szlo wszystko dobrze, jednakże w ostatnich czasach znowu poczęły występować objawy zdenerwowania i zaburzenia umysłu. Capani podjął kuracyę na nowo, jednakże w dalszym ciągu prowadził swą, kancelaryę. Trudy połączone z tym tak silnie wpłynęły na rozwój choroby, że przedwczoraj uległ nagle Capani atakowi szału. Bez najmniejszego powodu wpadł z rewolwerem do mieszkania swego szwagra i bez słowa wyjaśnienia dał do niego pięć strzałów, dziwnym wypadkiem nie trafiając go wcale. Następnie grożąc zastępującym mu drogę osobom rewolwerem, wybiegł na ulicę i pędząc cwałem środkiem gościńca krzyczał bezustannie: „Jestem mordercą! Zabiłem szwagra! Aresztujcie mnie! Wkrotce przytrzymano szaleńca i odstawiono do zakładu dla obłąkanych.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-03-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.